zoom

Lajme

Berisha pas takimit të Ramës në Athinë: Refuzim total nga emigrantët,e përshëndeti vetëm Spiropali

Kreu i Partisë Demokratike të Rithemelit, Sali Berisha ka reaguar pas takimit të Ramës në Athinë ditën e sotme.

Berisha është shprehur se nga 1 milion shqiptarë në vendin fqinj, asnjë emigrant nuk pranoi të përshëndesë në takimin e Ramës për interesat e tij.

Postimi:

Ramën në Athinë e përshëndet Spiropali.

Të dashur miq, emigracioni shqiptar në Greqi neveriti takimin e sotëm të Ramës në Athinë. Nga 1 milion shqiptarë në vendin fqinj, asnjë emigrant nuk pranoi të përshëndesë në takimin e Ramës për interesat dhe menderen e tij. Ky refuzim total do regjistrohet në muret e historisë si një refuzim epik nga shqiptarët e vërtetë që kanë emigruar në Greqi. Nuk t’i nxjerr zemra fjalët për atë që me të gjithë qënien e tij ju thotë: ju dua shumë, por jo në Shqipëri.

Nderim emigrantëve dhe diasporës shqiptare në Greqi dhe kudo që ndodhet!