zoom

Lajme

ZYRTARE/ Lojtari kuqezi i jep lamtumirën klubit spanjoll, pikërisht kur sapo u ngjitën në La Liga

Mesfushori shqiptar, Keidi Bare, është larguar nga Espanyol dhe tani lajmi është zyrtarizuar pas zërave të ditëve të fundit.

Bare ka ndarë rrugët me klubin spanjoll, pas katër vitesh në Spanjë. Ai është impenjuar në La Liga 2 për dy sezone, ndërsa në elitë ka zhvilluar 2 edicione me këtë fanellë.

I çuditshëm është fakti se largimi i tij vjen pikërisht pasi Espanyol sapo u ngjit në La Liga, pas një sezoni në kategorinë e dytë.

26-vjeçari në sezonin e fundit luajti 39 ndeshje, ku dhuroi 3 asiste, ndërsa nuk provoi shijen e golit. Në postimin e bërë, Bare falenderon të gjithë për mbështetjen, gjatë gjithë këtyre viteve.

Para Europianit, mungesa e tij në listën e trajnerit të Shqipërisë shkaktoi bujë të madhe. Futbollisti është aktivizuar me kombëtaren në të kaluarën në 29 ndeshje.

Gjithashtu, lojtari ka qenë pjesë më parë edhe e ekipeve zinxhir të përfaqësueses nga U16 deri te U21. /ZOOM.AL/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Keidi Bare ✝ (@keidi.bare)