zoom

Bota

Tragjedi amerikane, zjarri në banesë vret 6 anëtarët e familjes! Policia dyshon se…

Tragjedi në SHBA! Një zjarr në një shtëpi në Uisconsin vrau gjashtë anëtarë të familjes, thanë autoritetet të hënën, duke shtuar se indikacionet e hershme tregojnë se zjarri ishte aksidental.

Reaguesit e urgjencës u thirrën në një zjarr në shtëpi në Necedah rreth orës 2:30 të mëngjesit të së dielës, sipas një njoftimi për shtyp të postuar të hënën në faqen e Facebook të Zyrës së Sherifit të Qarkut Juneau. Ata mbërritën për të gjetur shtëpinë të përfshirë nga flakët.

Zjarrfikësit luftuan me flakët për tre orë. Autoritetet nuk i kanë dhënë emrat e gjashtë personave që kanë humbur jetën. Zyra e sherifit tha se zjarri duket të jetë aksidental, por një hetim po vazhdon. Zjarrfikësja e shtetit po ndihmon me kërkesën e autoriteteve lokale.

Zjarrfikësja shtetërore vepron si pjesë e Departamentit të Drejtësisë së Shtetit. Zëdhënësja e agjencisë Gillian Drummond tha se marshalli zakonisht përfshihet me kërkesë të policisë lokale ose departamenteve të zjarrit për të ndihmuar në përcaktimin e origjinës dhe shkaqeve të zjarrit. /ZOOM.AL/