zoom

Lajme

Pas firmës me Bayern, Kompany flet si bavarez: Nder i madh të punosh me këtë klub

Vincent Kompany është tashmë trajner i ri i Bayern Munchen, duke e zëvendësuar Thomas Tuchelin e shkarkuar.

Trajneri belg ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2027 me gjigantin bavarez, pas largimit nga Burnley. Në prezantimin si trajner i Bayernit, Kompany ka thënë se mezi pret të fillojë derisa është një nder i madh për të.

“Mezi pres sfidën e FC Bayern. Është një nder i madh të jesh në gjendje të punosh për këtë klub. FC Bayern është një institucion në futbollin ndërkombëtar”, ka thënë fillimisht belgu.

“Si trajner, ju duhet të qëndroni për atë që jeni si personalitet: më pëlqen të kem topin, të jem krijues dhe gjithashtu duhet të jemi agresivë në fushë dhe të guximshëm.

Tani po pres me padurim gjërat shumë themelore: të punoj me lojtarët, të formoj një ekip. Kur themeli të jetë në vend, suksesi do të vijë”, ka vazhduar Kompany. /ZOOM.AL/