zoom

Lajme

Holanda u eliminua minutën e fundit, Van der Vart nuk përmbahet: Anglia një ekip m…!

Anglia ndodhet në qendër të kritikave të specialistëve dhe ish-lojtarëve, pavarësisht se siguroi finalen e dytë radhazi në Evropian, 2021 dhe 2024.

Shkak ka qenë loja e dobët, pa spektakël, pak gola, por në fund rezultati ka vlerë dhe gjykohet. pas Gary neville, tani është një ish-lojtar i njohur i tulipanëve që nuk mban “frena goje”.

Holanda pësoi disfatë 2-1 ndaj Anglisë, në gjysmëfinalen e Europianit dhe menjëherë pas ndeshjes, ish-lojtari i “tulipanëve”, Rafael Van Der Vart analizoi deri në ofendime.

“Mendoj se Anglia është një ekip m…, ata kanë lojtarë me cilësi, por nuk dhanë asgjë në fushë. Në pjesën e dytë thjesht hoqën dorë, nuk luajtën”, tha Van Der Vart ndër të tjera. /ZOOM.AL/