zoom

Bota

Biden uron Trump për 78-vjetorin dhe e “thumbon” me një këshillë prej “plaku-plakut”…

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka uruar ish-presidentin Donald Trump për ditëlindjen e tij të 78-të.

Në një postim në X, Biden, 81 vjeç, ndau një video, duke krahasuar arritjet e tij me veprimet dhe komentet e bëra nga Trump, 78 vjeç.

“Gëzuar ditëlindjen e 78-të, Donald. Merre si një këshillë nga një plak-plakut: Mosha është vetëm një numër”, shkroi presidenti, duke bërë një referencë për moshat e të dy burrave që janë bërë një faktor kryesor për shumë votues gjatë fushatave presidenciale.

Biden u bë presidenti më i moshuar i SHBA-ve kur mori detyrën në moshën 78-vjeçare dhe mbush 82 vjeç në nëntor.

Gjatë darkës së korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë në prill, ai sulmoi Trump.

“Sigurisht që mosha është një problem. Unë jam një burrë i rritur dhe po garoj kundër një gjashtë vjeçari”, tha ai. “Mosha është e vetmja gjë që kemi të përbashkët; zëvendëspresidenti im e miraton!”. /ZOOM.AL/