zoom

Aktualitet

Zbulohet mesazhi i fundit që policja Aldorjana Loshi i dërgoi të dashurit para vetëvrasjes (Teksti)

Zbulohet mesazhi i fundit i polices Aldorjana Loshi, drejtuar të dashurit të saj, pak momente para se të kryente aktin fatal të vetëvrasjes me armën e shërbimit.

Hetimi ka nxjerrë në dritë detaje të reja nga ngjarja e rëndë e pasditen e djeshme në kryeqytet, ku humbi jetën efektivja 21-vjeçare e Patrullës, në Komisariatin nr. 5 të Kamzës.

“TCH” raporton se mesazhi i dërguar për herë të fundit nga e reja, përpara se të merrte aktin e rëndë ka qenë i thjeshtë dhe pa tone nervozizmi.

“Kur të vish derën po ta lë të hapur, Zoti të ruajt”, i ka shkruajtur policja 28-vjeçarit Endri Nika, i cili është vënë në prangat e policisë. Sipas informacioneve, menjëherë sapo i dashuri e ka gjetur të pajetë 21-vjeçaren, i ka marrë telefonin dhe ka fshirë mesazhet.

I arrestuari dyshohet si shkaktari i vetëvrasjes, për këtë arsye është vënë në pranga. Ndërkohë që dyshohet se ata kanë pasur konflikt normal në çift. Ai ka mohuar të ketë gisht në ngjarje, teksa fshirjen e mesazhit e ka shpjeguar me nervozizëm dhe panik nga shoku i pësuar.

Policia po verifikon të gjitha bisedat dhe mesazhet, përfshi edhe ato në rrjetin social, kryesisht mesazhet dhe postimet që efektivja ka marrë. Po verifikohen edhe pamjet e kamerave të sigurisë në zonë dhe dëshmitë e banorëve.

“Në vijim të informacionit paraprak të dhënë ditën e djeshme, ku në rrugën “Todi Shkurti”, është vetëvrarë me armën e shërbimit shtetasja A. L., 21 vjeçe, punonjëse policie pranë Komisariatit të Policisë Nr. 5, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1, arrestuan shtetasin E. N., 28 vjeç, banues në Kamëz, për veprën penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”. Ky shtetas dyshohet se ditën e djeshme ka shkuar në banesën e shtetases A. L., dhe pasi ka njoftuar Policinë për ngjarjen e ndodhur, ka fshirë mesazhet me shtetasen A. L., në telefonin e saj”, njoftoi policia.

21-vjeçarja Aldorjana Loshi, efektive në komisariatin nr.5 në Kamëz i dha fund jetës me një plumb në gjoks me armën e shërbimit. Dyshohet se ajo ishte e vetme në shtëpi kur i dha fund jetës jetës, ndërsa është dashur ndërhyrja e forcave zjarrfikëse për të hapur derën e banesës së saj.

E reja me origjinë nga Klosi i Mirditës jetonte e vetme në rrugën “Ali Demi” në Tiranë dhe prej një viti e gjysmë punonte në komisariatin nr.5, si Patrullë e Përgjithshme. Efektivja nuk e kishte babanë, ndërsa la pas nënën dhe një vëlla më të vogël. /ZOOM.AL/