Slider

Vlahovic shënon kundër Realit dhe tregon emrin, një mesazh në tregun e transferimeve?

Futbollistit Dusan Vlahovic iu deshën tetëmbëdhjetë minuta për të shënuar në fitoren 3-1 kundër Real Madridit në një miqësor.

Sulmuesi serb e mbylli lojën në minutën e 77-të duke konvertuar në gol një asist nga Soulé.

Një gol i veçantë mund të jetë edhe i fundit me fanellën bardhezi, teksa puna me Chelsean vazhdon për shkëmbimin me Romelu Lukakun.

Goli u festuar me një ngazëllim të veçantë: Vlahovic tregoi emrin dhe numrin e tij në fushë si në rrjetet sociale, ku u përgjigj edhe duke shtuar dy zemra bardhezi.

Leximi i gjestit mund të jetë i dyfishtë, një lloj mesazhi për klubin dhe tifozët duke treguar vullnetin për të mos u larguar nga Juve ose krejt e kundërta: ne jemi gati të ndajmë rrugët, por mos harroni se do t’ju mungoj.

Zgjedhja e Massimiliano Allegrit tani është bërë, ai dëshiron Lukakun për sulmin e tij dhe Pochettino gjithashtu do të ishte i lumtur të përqafonte Vlahovic.

Por negociatat, pavarësisht kontakteve të vazhdueshme (të fundit vetëm dje), mbeten të vështira duke qenë se Chelsea do të dëshironte të shtoni një maksimum prej 20 milionë eurosh në shkëmbim ndërsa Juve dëshiron dyfishin.

Ndërkohë Lukaku është duke u stërvitur në pritje të dritës jeshile ndërsa Vlahovic luan dhe shënon.

Tifozët e Juventusit kanë kaluar në anën e serbit, por vendimi tani është marrë, do të vijë ndarja.

“Unë jam akoma këtu” duket se thotë DV9, mesazhi është i qartë, por a do ta kuptojë edhe klubi? /zoom.al/