zoom

Lajme

Video/ Reperi Diddy akuzohet për sulme seksuale ndaj Justin Bieber kur ishte adoleshent

Themeluesi i Bad Boy Records dhe reperi Diddy, po hetohet nga agjenci të shumta për sulme seksuale.

Disa pamje të Diddy-t dhe Justin Bieber, asokohe 15-vjeç, kanë dalë në internet ku në klip Diddy, qëndron pranë Justin dhe i thotë kamerës ‘Ai ka dyzet e tetë orë me mua, ku ne po shoqërohemi , por ne nuk mund të zbulojmë me të vërtetë çfarë po bëjmë” shpjegoi ai, ‘Por është padyshim ëndrra e një 15-vjeçari.

Ai shtoi: ‘Më kanë dhënë kujdestarinë e tij. Ai ka nënshkruar me Usher dhe unë kisha kujdestarinë ligjore të Usher kur ai bëri albumin e tij të parë. Unë nuk kam kujdestari ligjore të tij, por për dyzet e tetë orët e ardhshme ai është me mua dhe ne do të çmendemi plotësisht. Justin Bieber, i veshur me një kapele të zezë bejsbolli dhe këmishë vjollcë buzëqesh dhe shikon Diddy gjatë gjithë videos, duke bërë komente të vogla të tilla si ‘po’ dhe ‘çmenduri e plotë’.

Videoja u postua në mediat sociale dhe shkaktoi një shpërthim kritikash dhe shqetësimesh, ku shumë persona kanë bërë komentet e tyre nga më të ndryshmet.

Dhe Usher vetë pohoi se ai ishte i ekspozuar ndaj disa gjërave ‘mjaft të egra’ ndërsa jetonte me Diddy në moshën 14 vjeçare. Në një intervistë të zbuluar nga viti 2016 Usher zbuloi detaje rreth kohës së tij duke jetuar me superstarin, 54 vjeç, në pranverën e vitit 1994.