zoom

Sport

VIDEO/ Manaj i bën gjëmën Fenerbahçes në minutat shtesë, i mohon tre pikët dhe gati e lë pa titull

Rey Manaj ishte përsëri mbrëmë heroi i Sivasspor, në ndeshjen e radhës të kampionatit turk ndaj Fenerbahces.

Sulmuesi shqiptar barazoi ndeshjen në minutat e fundit në 2-2 me penallti, duke shtangur kështu mysafirët e Fenerbahce, të cilët janë në garë për titullin kampion në Turqi.

Manaj u tregua i saktë nga 11-metra në minutën e 94, penallti që u fitua nga vetë ai. Me këtë gol, 27-vjeçari shkon në kuotën e 17 golave në kampionat, me sezonin e parë te Sivasspor.

Rezultati i jep një goditje të madhe Fenerbahces në garën për titullin, teksa e sheh veten me 4 pikë më pak se Galatasaray kryesuese. Ndërkohë që, Sivasspor është i qetë në mesin e tabelës dhe ka siguruar mbijetesën fal talentit shqiptar. /ZOOM.AL/