zoom

Aktualitet

U vra në sy të djalit dhe gruas – Jeta e dyfishtë e Brahimit. Familja tjetër e priste në Shqipëri

Roan Brahimi, shqiptari që u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në mes të Athinës, bënte jetë të dyfishtë.

Në momentin kur persona të maskuar iu afruan pranë makinës, Brahimi, i njohur ndryshe me emrin Sidorel Prendi, shoqërohej nga gruaja, Katerina Beqo dhe djali i tij i mitur.

Ata panë nga afër ekzekutimin e 32-vjeçarit.

Por, Roan Brahimi kishte edhe një familje tjetër, që e priste në Shqipëri.

Rezulton se Sidorel Prendi ka një grua dhe dy fëmijë që jetojnë në Shqipëri.

Brahimi kishte mbërritur në nga Emiratet e Bashkuara në Greqi për Pashkë, për të kaluar festat me familjen e tij që jetonte në shtetit helen.

Deri më tani pistat e hetimit janë fokusuar në hakmarrje, pasi 32-vjeçari njihej edhe me emrin Sidorel Prendi dhe emri i tij rezulton i përfshirë në dy dosje të bujshme, vrasjen e Brilant Martinajt dhe atentatin ndaj Ylli Ibraimajt.