zoom

Aktualitet

Motori ku udhëtonte u përplas me një Benz, 31-vjeçarja italiane vdes tek Trauma

Një tjetër turiste ka vdekur në vendin tonë si pasojë e aksidenteve rrugore. Raportohet se një 31-vjeçare italiane, po udhëtonte me motor kur u përpas me një automjet tip Benz.

Aksidenti i rëndë ndodhi në aksin rrugor “Pogradec-Lin”, pranë fshatit Udënisht në Pogradec.

Pas ndihmës mjekësore të marrë në spitalin e Korçës, Elena Radaelli, banuese në Milano, u transportua në spitalin e Traumës Tiranë, ku ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i Benz-it, 33 vjeçari Artan Bali u arrestua nga uniformat blu pas aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Vihet në pranga drejtuesi i automjetit, i përfshirë në aksidentin e ndodhur pasditen e sotme, si pasojë e të cilit ndërroi jetë drejtuesja e motomjetit.

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë pasditen e sotme, për një aksident rrugor ju informojmë se specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP Korçë, arrestuan në flagrancë shtetasin A. B., 33 vjeç, banues në Lushnjë, pasi në aksin rrugor “Pogradec-Lin”, pranë fshatit Udënisht, Pogradec, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, është përplasur me një motomjet me drejtuese shtetasen italiane E. R., 31 vjeçe, banuese në Milano, Itali, e cila pas ndihmës mjekësore të marrë në spitalin e Korçës, u transportua në spitalin e Traumës Tiranë, ku ka ndërruar jetë.

Nga ana e Policisë po kryhen veprimet hetimore dhe po punohet për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.