zoom

Sport

Kosova shpall listën e lojtarëve për miqësoret e Qershorit

Trajneri i ri i Kombëtares së Kosovës ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet miqësore të muajit qershor.

Në listë janë përfshirë një numër i madh i lojtarëve nga Superliga e Kosovës, por edhe ata që luajnë në kampionate me peshë në Europë, si Muriqi dhe Rashica.

Emërllahu, Krasniqi, Dellova, Hazrollaj, e Hyseni janë në mesin e lojtarëve të ftuar nga trajneri Franco Foda. Kjo më poshtë është lista e plotë: