zoom

Lajme

Hidhet shorti për “Final Four”, 2 çiftet që do diskutojnë titullin e Superiores dhe rruga e finales

Egnatia, Partizani, Vllaznia dhe Skënderbeu, katër ekipet pjesëmarrëse në “final-four”, kanë mësuar rrugën e tyre drejt titullin kampion.

Sot, në “Air Albania”, në stadiumin ku do të zhvillohen ndeshjet e fundit të këtij sezoni, janë përcaktuar dy çiftet gjysmëfinaliste me anë të shortit. Goglat vendosën përballë në këtë fazë Egnatia-Vllaznia, Partizani-Skënderbeu.

Të gjitha ndeshjet e “Final Four” do të zhvillohen në stadiumin “Air Albania”, në periudhën 17-26 maj. Gjysmëfinalja e parë do të luhet më datë 17 maj, duke nisur nga ora 20:00, ndërsa gjysmëfinalja tjetër në po të njëjtën orë më 19 maj.

Finalja për vendin e tretë/katërt është programuar të luhet më 24 maj, ora 19:00, ndërsa finalja e madhe për titullin kampion më 26 maj, ora 19:00. /ZOOM.AL/