zoom

Aktualitet

4 të plagosur/ Vrasja në Don Bosko, policia: Viktima, një 35-vjeçar

Pas ngjarjes së ndodhur pak minuta më parë, në një lokal në zonën e Don Boskos, Tiranë, ku mbeti i vrarë një person ka reaguar me një njoftim zyrtar, Policia e Shtetit.

Në të bëhet me dije se personi që ka humbur jetën është një 35-vjeçar, teksa të plagosur kanë mbetur 4 persona dhe jo 3, siç u raportua në fillim nga informacionet paraprake.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 04.01.2022, rreth orës 16:15, në “Don Bosko”, në ambientet e një lokali dyshohet se është qëlluar me armë zjarri nga jashtë, në drejtim të një tavoline ku ishin ulur pesë shtetas.

Si pasojë e të shtënave, shtetasi E. Ç., 35 vjeç ka humbur jetën, dhe janë plagosur shtetasit A. D., 46 vjeç, A. S., 19 vjeç, B. Ç., 28 vjeç dhe E. C., 41 vjeç.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli në të gjitha pikat hyrëse-dalëse të Tiranës dhe në brendësi të lagjeve ku dyshohet se janë larguar personat, të cilët pasi kanë qëlluar me armë zjarri, janë larguar me një automjet tip “Mercedes-Benz”.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.