zoom

Slider

3 pikët e para, Inter del me kokën lart nga Çekia, Asllani debuton në Champions League

Inter ka marrë 3 pikët e para në grupet e Champions League.

Të besuarit e Inzaghit e bëjnë diçka të tillë në Çeki ndaj Plzen, duke fituar 0-2 (Ndeshja e dytë e grupeve, Champions League).

Zikaltërit do e nisnin takimin duke ushtruar presion ndaj kundërshtarit, ndërsa vendasit do preferonin të luanin me kundërsulme.

Goli që do zhbllokonte shifrat do vinte në minutën e 19-të. Një goditje e bukur e Edin Dzeko do ishte e pamundur për t’u kapur nga portieri i çekëve, me festën e tifozëve të nënkampionëve të Italisë në shkallët e stadiumit Doosan Arena, që ishte e ligjshme.

Djemtë e Bilek Michal do provonin të reagonin, por gjuajtjet nga larg të tyre nuk do shqetësonin shumë portierin Handanovic.

Gjërat u bënë më të lehta për Interin në pjesën e dytë, sidomos pas daljes me karton të kuq të Buchas. Inferioriteti numerik do jepte efektin e vet, pasi goli i dytë do vinte nga Skriniar në minutën e 71-të.

Në fundin e sfidës pati minuta edhe për Kristjan Asllanin që debuton në Champions League.