zoom

Lajme

Tabaku për 15-vjetorin e Shqipërisë në NATO: Modernizimi prioritet. Jo thjesht anëtar, por…

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, ka reaguar me anë të një postimi në “X” për 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Tabaku shkruan se, ndërsa festojmë këtë ditë, le të reflektojmë mbi rrugën dhe fuqinë tonë.

Ajo shton se kjo arritje s’duhet të na vetëkënaqë, por të kërkojmë më shumë.

“Ndërsa festojmë 15-vjetorin e anëtarësimit në @NATO le të reflektojmë mbi rrugën & fuqinë tonë. Kjo arritje s’duhet të na vetëkënaqë por të kërkojmë më shumë: Jo thjesht anëtar, por partner & kontribues në këto kohë të turbullta.

Modernizimi FA&roli rajonal duhet të jetë prioritet”, shkruan Tabaku. /ZOOM.AL/