zoom

Aktualitet

Shkoi në Greqi për operimin e tezes, kjo është studentja shqiptare që vdiq në aksident (Fotot)

Një 21-vjeçare shqiptare humbi jetën tragjikisht paraditen e sotme, në fshatin Patrida Veria, në Greqi, teksa ishte duke pritur autobusin në stacion.

E reja nuk jetonte në atë fshat, por kishte shkuar për të takuar xhaxhanë dhe tezen e saj, pasi kjo e fundit ishte sëmura dhe do të bëhej operim.

Xhaxhai i viktimës u shpreh se ata janë të tronditur nga ngjarje dhe nuk e dinë se si ka ndodhur aksidenti.

“Unë nuk di asgjë. Ajo nuk jetonte këtu. Unë jetoj këtu dhe ajo erdhi për të takuar tezen e vet, gruan time. Gruaja do të operohej në 8 të mëngjesit dhe unë u ngrita në 6 dhe u nisa me kunatën time, ndërsa mbesën e lashë në shtëpi me dy djemtë e mi”, tha ai për “Newsit.gr”.

Fakti tronditës është se sipas xhaxhait të saj, kur ai i kishte sugjeruar në mëngjes që të shkonin bashkë në spital, ajo i kishte kërkuar që të rrinte dhe ca dhe të vinte me autobusin që fëmijët shkonin në shkollë.

Ai po ashtu ka bërë me dije se mbesa e tij, e cila pati atë fat tragjik, studionte për Infermieri. /ZOOM.AL/