zoom

Aktualitet

Emri/ Polici në Tiranë plagos trafikantin pasi tentoi ta shtypë me makinë, kishte 1 kg kokainë

Policia ka plagosur një trafikant droge pak minuta më parë në kryeqytet.

Fillimisht forcat policore kanë tentuar të ndalojnë të riun Enea Sulejmani, i cili ka tentuar t’i godasë me mjetin e tij “Volkswagen Tiguan” duke ecur mbrapsht. Si pasojë, Policia është detyruar të qëllojë në drejtim të tij. I plagosuri ndodhet në spitalin e Traumës jashtë rrezikut për jetën, në spitalin e Traumës.

Ngjarja ka ndodhur pranë rrugës së Durrësit, pas ministrisë së Arsimit.

Në automjetin e Sulejmanit, kishte një pako me 1 kg kokainë dhe dy persona të tjerë, të cilët janë shoqëruar nga policia./Zoom.al