zoom

Bota

Merr fund paniku në Holandë, dorëzohet pengmarrësi i armatosur me i pajisur me eksploziv

Një fund pa viktima! E tillë ishte ngjarja sot në Ede të Holandës, ku një person i armatosur hyri në një lokal dhe mori peng disa klientë.

Pasi qëndroi për disa minuta brenda lokalit dhe kërcënoi se do të hidhte veten në erë, bashkë me personat e tjerë që ndodheshin brenda këtij biznesi, autori u dorëzua.

Në vendin e ngjarjes u mobilizuan shumë forca policie, të cilat bënë të mundur dhe negociatat me pengmarrësin.

Fatmirësisht nga kjo ngjarje askush nuk u lëndua. Deri më tani nuk dihen motivet që e shtynë burrin që të kryente këtë akt, ndërsa është përjashtuar fakti nëse ngjarja ka ndodhur për arsye terroriste. /ZOOM.AL/