zoom

Aktualitet

Karamuço paralajmëron “bomba”: “Metamorfoza” do nxjerrë edhe emra politikanësh

Pas megaoperacionit të SPAK, me 48 urdhër-arreste të lëshuara, mes të cilëve emra famëkeq të krimit dhe ish-zyrtarë policie, profesori i kriminalistikës, Ervin Karamuço paralajmëron për të tjera goditje të bujshme nga SPAK.

Sipas tij, prokurorët po punojnë nën presion edhe për operacionin “Metamorfoza 3”, që do të zbulojë lidhje të politikanëve me krimin.

“”SKY” po iu mbyll gojën shumë njerëzve që deri dje rrihnin gjoksin. Duhet të verifikohen dhe ca kode aty që nuk dihet kush janë. Gjithë shteti është në akuzë, prezumohet që është i lidhur.

Në “Metamorfoza 3”, SPAK ka paralizuar 40% të organizatave kriminale, do shohim edhe politikanë dhe më shumë policë. Çfarë bënë këta që njerëzit mos të dilnin, i futën pistoletën në gojë një bashkëshorti të një gjyqtareje, fotografuan fëmijën e një prokurori. Shiko çfarë presioni ka SPAK, por ka bërë një tërmet”, u shpreh Karamuço në “Top Story”.