zoom

Aktualitet

Flet peshkatari që gjeti të mbytur 9-vjeçaren: Ishte në fund të pyllit…

Peshkatari Safet Hasani është ai që gjeti të mbytur në lumin Buna 9-vjeçaren.

Ai tregoi se ishte duke peshkuar si zakonisht dhe më pas u trondit kur pa trupin e të miturës në ujë, në një zonë të pyllëzuar.

“Ishte atje poshtë në fund të pyllit. Isha duke gjuajtur për peshk, vetëm kur e pashë….”, tha peshkatari.

9-vjeçarja prej 3 ditësh rezultonte e zhdukur së bashku me nënën, Alma Bushati, dhe motrën e vëllanë e saj.

Ajo dyshohet se është vetëhedhur në lumin Buna së bashku me 3 anëtarët e tjerë të familjes, për shkak të dhunës së babait, Ergys Arrazi.

Ky i fundit është arrestuar, i akuzuar se i ka shtyrë bashkëshorten dhe tre fëmijët drejt vetëvrasjes.