zoom

Lajme

Erion Veliaj shet drejtorët e arrestuar nga SPAK: Organizata, më e rëndësishme se disa individë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar për herë të parë për arrestimin e bashkëpunëtorëve të tij më të afërt, Redi Molla dhe Mariglen Qato.

Duke mos pranuar asnjë lloj përgjegjësie për aferën e drejtorëve të tij, Veliaj tha vetëm se i uron atyre të zgjidhin problemet me drejtësinë dhe se organizata është më e rëndësishme se 1 apo 2 individë.

“Morëm vendimin për largimin e disa kolegëve sepse organizata e madhe është më e rëndësishme se 1 apo 2 persona, të cilët mund të kenë probleme me ligjin dhe duhet t’i zgjidhin këto probleme me drejtësinë. Unë uroj që të provojnë pafajësinë e tyre, por teksa i zgjidhin ato probleme, na duhet që organizata të vazhdojë përpara”, tha Veliaj.

Qato dhe Molla njiheshin si krahu i djathtë i Veliajt, deri para se të prangoseshin nën akuzat e korrupsionit dhe përfitimet në konflikte interesi.