zoom

Aktualitet

EMRI/ Kush është 30-vjeçari që vdiq duke peshkuar në lumë në Bulqizë

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë e shënuar në Bulqizë, ku një 30-vjeçar humbi jetën duke peshkuar.

I riu është identifikuae si Klodian Kala, nga fshati Peladhi i Bulqizës.

Ai po peshkonte në lumë në fshatin Sofraçan, kur rrëshqiti nga bregu dhe ra në ujë.

30-vjeçari kishte hedhur kabullin e gjeneratorit në ujë dhe për pasojë, e zuri korrenti, duke humbur jetën në vend.