zoom

Aktualitet

Vrasja e shqiptarit në Londër, kapet pas dy javësh autori i dyshuar. Mister motivet (Emri)

Një person është akuzuar për vrasjen me thikë të shqiptarit Bajram Luli, (majtas në foto), ngjarje e ndodhur në perëndim të Londrës, në Angli, rreth dy javë më parë.

Bajram Luli, 27 vjeç, (foto poshtë) me origjinë nga Peqini, i cili aktualisht jetonte në Edgware, teksa u gjet i plagosur në një makinë në Sudbury Heights Avenue, në orën 17:30 të 11 marsit të këtij viti. Ai u dërgua në spital ku ndërroi jetë pak kohë më vonë.

Sabin Manda, 31 vjeç, (djathtas në foto), pa adresë fikse, u arrestua dhjetë ditë më vonë si i dyshuar për vrasje dhe u akuzua për vrasje dhe posedim të një arme.

Ai do të paraqitet në paraburgim në Gjykatën e Magjistraturës së Westminsterit. Familja e të ndjerit Luli, sipas mediave në Angli, është në dijeni.

Ajo vazhdon të mbështetet nga oficerë specialistë, thuhet në një deklaratë.

Dyshimet e para ishin grindjet mes të rinjve që kishin lidhje shoqërore, për shkak të një basti sportiv prej 6 mijë eurosh, që një prej tyre nuk e kthente. Por motivet e krimit mbeten ende të paqarta dhe policia ndodhet në hetim aktiv. /ZOOM.AL/