zoom

Slider

VIDEO | Juventus harron problemet, Bremer i çon bardhezinjtë në gjysmëfinale

Juventus mundi ekipin e Lazio-s 1-0 dhe avancon në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë.

Në çerekfinalen e luajtur në Allianz Stadium, skuadra e trajnerit Allegri, zhbllokoi ndeshjen në minutën e 44-të me Bremer dhe kjo pjesë u mbyll 1-0.

Edhe në pjesën e dytë Juve luan më mirë dhe i mjaftoi goli me kokë nga Bremer i minutës së 44’ për të kaluar turin.

 

Në aktin e parafundit të kompeticionit, bardhezinjtë do të përballet me Interin.

Në rezultatin përfundimtar gabimi i Maximiano i cili i hapi portën Bremerit për golin e fitores, i peshoi shumë Lazio-s.

Mbrojtësi i kombëtares Elseid Hysaj, qëndroi në stol në këtë ndeshje. /zoom.al/