zoom

Aktualitet

U qëllua me breshëri në mes të Belgjikës – Kush është shqiptari që vdiq sot në spital

Humb jetën në spital 44-vjeçari shqiptar, që më 28 prill u qëllua me breshëri në një lokal në Bruksel.

Prej ditësh Augustin Kaza ndodhej në gjendje kritike për jetën për shkak të katër plagëve të marra në trup, kur u qëllua nga persona ende të paidentifikuar.

Augustin Kaza ishte ulur në tarracën e një kafeneje, kur një burrë i maskuar hyri dhe e plagosi në kokë dhe gjoks.

Kush është Agustin Kaza?

44-vjeçari Agustin Kaza është vëllai i Martin Kazës, i dënuar me 22 vite burg për vrasjen e dy vëllezërve në 3 korrik të 1997 në Mirditë, Dod dhe Augustin Gjini.

Martin Kaza mori hakun e vëllait, Ndue Kaza, që ishre Shefi i Krimeve dhe që ia vrau në 1994 Dod Gjini në mes të Rrëshenit.