zoom

Bota

Trafik heroine në Selanik/ Arrestohet çifti shqiptar

Një çift shqiptar u arrestua në Selanik nga policia greke për trafik të lëndëve narkotike.

33-vjeçari dhe partnerja e tij 27 vjeçe, sipas mediave greke, kishin fshehur në bagazhin e makinës mbi 12 kg kokainë.

Hetimet shkuan përtej makinës. Policia greke gjeti edhe 25 parcela me lëndë narkotike brenda një të rezervuari, ku kishte 200 gr heroinë.

Lënda narkotike u sekuestrua si provë materiale.