zoom

Lajme

“Të afërm të zyrtarëve të lartë në trafikun e drogës”, çfarë po paralajmëron Gaz Bardhi

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka paralajmëruar një denoncim të fortë ditën e nesërme.

Në një njoftim për mediat, PD shkruan se denoncimi lidhet me perfshirjen e të afërmve të zyrtarëve të lartë në trafikun e drogës. Nuk ka informacione se për cilin zyrtar bëhet fjalë.

Denoncimet e demokratëve kanë qenë shpesh indicie për të kryer hetime nga autoritetet ligjvënëse. Lidhjet të shumta kriminiale të zyrtarëve dhe disa afera korruptive kanë dalë në dritë nga denoncime të opozitës.