zoom

Slider

S’kishin asnjë ide që Kate vuante nga kanceri! Princ Harry dhe Meghan kontaktojnë me Princeshën

Duka dhe Dukesha e Sussex-it kanë kontaktuar Princin dhe Princeshën e Uellsit pasi Kate Middleton zbuloi se ishte diagnostikuar me kancer.

Mësohet se Princ Harry dhe Meghan Markle kanë zbuluar lajmin nga dalja publike që bëri Kate dhe i kanë kontaktuar privatisht Princ William dhe Princeshën.

Princi Harry dhe Meghan reaguan edhe publikisht ku i uronin “shëndet dhe shërim të shpejtë” Catherine.

Princesha e Uellit tha të premten se lajmi kishte qenë një tronditje e madhe për të. Në një video-mesazh të shkurtër, ajo tha se kishin qenë “dy muaj tepër të vështirë”, por ajo ndihej mirë dhe po bëhej më e fortë çdo ditë.

Detajet e kancerit nuk janë bërë të ditura. Pallati Kensington tha se princesha ka besim se do të shërohet plotësisht.

Catherine iu nënshtrua një operacioni abdominal në janar, por nuk dinte që vuante nga kanceri.

Pasi iu nënshtrua disa testeve të tjera u diagnostikua me kancer.