zoom

Aktualitet

Si do të jetë moti nesër? Njihuni me parashikimin e meteorologëve

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira, të cilat në orët e mesditës dhe kryesisht pasdite do të vijnë në shtim, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shojetësi mesatare deri në 8/sek, e cila hera-herës në bregdet dhe lugina fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zonat malore 14 deri 31°C
në zonat e ulëta 16 deri 36°C
në zonat bregdetare 18 deri 34°C