zoom

Aktualitet

Shqiptari arratiset nga komisariati në Gjermani, policët e kërkojnë me qen dhe helikopter

Një 19-vjeçar shqiptar në Gjermani është arratisur nga komisariati i policisë, ku ai u dërgua pasi u arrestua për t’u deportuar.

Mediat gjermane shkruajnë se shqiptari ishte treguar bashkëpunues me autoritetet në momentin e arrestimit.

Ai nuk kishte kundërshtuar efektivët, por në momentin e parë që ju krijua, sipas mediave në Gjermani, 19-vjeçari u arratis nga rajoni i policië në Arnstadt.

Pasi konstatuan arratisjen e tij, policët u vunë në ndjekje të shqiptarit me qen dhe helikopter. Por, pavarësisht operacionit të madh policor, ende nuk është bërë e mundur gjetja e tij.