zoom

Slider

Rrezikonin burgun, dy tifozet seksi që dolën topless në Katar mbërrijnë në shtëpitë e tyre | FOTOT

Dy modelet e Instagram-it, të cilësuar si ‘Vajzat e zhveshura’, i kanë shpëtuar burgut në Katar. Ato thyen rregullat strikte duke festuar topless fitimin e Kupës së Botës nga Argjentina.

Tifozët e Albicesleste e festuan në mënyra të ndryshme këtë triumf historik, madje disa prej tyre thyen edhe rregullat strikte të Katarit.

Pasi Gonzalo Montiel konveroi në gol penalltinë e fundit në stadium shpëtheu festa….

Por ajo që tërhoqi më tepër vëmendje në këtë moment në tribunat e stadiumit Lusail, ishin dy tifozet argjentinase, të cilat vendosën të hiqnin bluzën dhe të festonin topless.

Operatorët nuk e humbën momentin pikant për ta fokusuar dhe kaq mjaftoi që bukuroshet të bëhen virale në të gjithë globin, edhe pse gëzuan vetëm disa sekonda.

Punonjësit e sigurisë ndërhynë menjëherë dhe i shoqëruan jashtë stadiumit, ndërsa u raportua se ato rrezikonin edhe burgun, pasi autoritet në Katar në fillim të kompeticionit kishin vendosur një kod veshje, i cili nuk duhej thyer.

Dyshja, të cilat tani po cilësohen si ‘Vajzat e zhveshura’, kanë fluturuar jashtë vendit. Të dyja tani kanë mbërritur shëndoshë e mirë në shtëpinë e tyre.

Njëra prej tyre me emrin Milu Barbiie në Instagram ka postuar disa foto nga Katari, ndërsa falenderoi ekipin e Argjentinës për këtë lumturi që i dhanë popullit.

“Mbarova udhëtimin më të mirë të jetës sime, Kupa ime e parë e Botës dhe ne jemi kthyer me kupën. Çfarë mund të kërkoj më shumë? Të kesh nderin dhe privilegjin të jesh aty në çdo ndeshje, të brohorasësh, të kërcesh, të shikosh ekipin kombëtar hap pas hapi na bëjnë kampionë bote. Për mua është një ëndërr e realizuar. Jemi kampionët e botës!!! Do ta mbaj përgjithmonë në zemrën time. Faleminderit ekipit kombëtar që ishte përgjegjës për lumturinë e plotë të 45 milionë argjentinasve”, shkoi Milu Barbiie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @milubarbiie_

Ndërkohë vajza tjetër me profilin Noe Dreams ndau një video nga aeroporti në storin e saj, ndërsa e cilësoi unike prezencën në Katar. /zoom.al/