zoom

Slider

Real Madridi fiton edhe ndeshjen e kthimit me Liverpool, Napoli eliminon Frankfurtin

Napoli i Spallettit bëri histori duke u kualifikuar në çerekfinale të Champions League.

Pas fitores 2-0 në Frankfurt, të kaltërit mundën Eintracht me rezultatin 3-0 në ndeshjen e dytë dhe kualifikohen.

Ashtu si në ndeshjen e parë, Azzurri dominoi në fushë dhe takimi në stadiumin Maradona u vendos nga një dygolësh nga Osimhen mes dy pjesëve.

Në minutën e 47-të nigeriani goditi me kokë, më pas në minutën e 53-të dyfishoi rezultatin pas asisit nga Di Lorenzo. Në minutën e 63-të, Zielinski nga penalltia vulosi kualifikimin.

Në ndeshjen tjetër Real Madrid mundi 1-0 Liverpool dhe kualifikohet me rezultatin e përgjithshëm 6-2.

Golin e vetëm e shënoi Benzema në minutat e fundit të ndeshjes. /zoom.al/