zoom

Lajme

Rama, foto pa Veliajn para Bashkisë së Tiranës

Kryeministri Edi Rama u rikthye në Bashkinë e Tiranës këtë të enjte për herë të parë pas 13 vitesh, për të qenë prezent në ceremoninë ku kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, u nderua me titullin “Qytetar Nderi” i Tiranës.

Titulli Ahmetit iu dorëzua nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, me të cilin Edi Rama ndau sallën për disa minuta me radhë, por nuk e bëri pjesë të fotografisë familjare pas ceremonisë.

E vetmja foto e postuar nga kryeministri në rrjetet sociale nga aktiviteti është një shkrepje e tij me familjen e Ali Ahmetit.

Por, në sy bie fakti se në këtë foto mungon Erion Veliaj, personi që propozoi nderimin me titull të Ali Ahmetit dhe që më pas i dorëzoi titullin “Qytetar Nderi” atij.

“Kujtim nga një ditë e shënuar, me familjen e Qytetarit të Nderit të Tiranës, Ali Ahmeti”, shkruan Edi Rama krahas fotos pa Veliajn, që sot e “mikpriti në shtëpi”.

Të jetë ky një sinjal për një krisje në marrëdhënien Rama-Veliaj dhe një lëshim që kryeministri po bën ndaj kryebashkiakut pas marrjes në pyetje të këtij të fundit nga SPAK për aferën e inceneratorëve?/ Zoom.al