zoom

Aktualitet

Po kalonte me karrocë dore në rrugë, makina përplas për vdekjen qytetarin në aksin Lushnjë-Fier

Një aksident tragjik ka ndodhur pak çaste më parë në autostradën Lushnjë-Fier.

Një mjet tip “Ford” ka përplasur për vdekje një këmbësor që kalonte në autostradë me një karrocë dore. Viktima është identifikuar si Hasan Selimi banues ne Savër.

Policia ndodhet në vendngjarje për të disiplinuar trafikun dhe për të zbardhur shkaqet e aksidentit. Dyshohet se i viktima i ka prerë rrugën mjetit në autostradë.