zoom

Lajme

Përfundon ndeshja Kili-Shqipëri me 3 gola për latinët

Ka përfunduar 3 me 0 ndeshja Kili-Shqipëri.

Kombëtarja nuk arriti të shënojë asnjë në gol në miqësoren me kilianët. Ekipi latin shënoi tre herë me Vargas në minutën e 19′, Bolados në minutën e 84′ dhe Davila në minutat shtesë 90+2′.

Ishte minuta e 84-të, atëherë kur Bolados “tundi rrjetën” kur u shuan shpresat e kuqezinjve.

Shqipëria, para premierës së Europianit, ka në program një tjetër miqësore, atë ndaj Suedisë pas pak ditësh në “Friends Arena”.