zoom

Stil

Pas shumë vitesh betejë, Brad Pitt heq dorë nga gjyqi për kujdestarinë e fëmijëve

Brad Pitt duket se po planifikon t’i japë fund mosmarrëveshjes së tij ligjore shumëvjeçare me Angelina Jolie, pas divorcit të tyre. Aktori, sipas “Daily Mail”, po heq dorë nga kërkesa e tij për të kërkuar kujdestarinë e gjashtë fëmijëve që kishte me ish-gruan e tij.

Një burim i cituar nga agjencia e lajmeve thotë se çifti, të cilët kanë qenë në një mosmarrëveshje ligjore që nga viti 2016, thuhet se do të arrijnë një zgjidhje gjatë verës. Edhe pse Pitt fillimisht kërkoi të siguronte gjysmën e kujdestarisë së fëmijëve të tij, ai planifikon të tërhiqet, duke ia lënë kujdestarinë e plotë aktores. Nëse kjo ndodh, ai do të ketë të drejtën e vizitës.

Pse arriti në këtë vendim?

Përkundër asaj që është shkruar, asnjëra palë nuk ka njoftuar zyrtarisht apo përmes një përfaqësuesi diçka lidhur me këtë. Megjithatë, Pete nuk duket se ka zgjidhje tjetër. Tre nga fëmijët e tij, të cilët tani janë të rritur (22-vjeçari Maddox, 20-vjeçari Pax dhe Zahara 19-vjeçari), nuk kanë marrëdhënie të mira me babanë e tyre dhe, si të rritur, nuk mbulohen nga çdo marrëveshje për kujdestarinë.

Marrëdhëniet e këqija të Pete me fëmijët e tij

Marrëdhëniet e këqija të Brad Pitt me fëmijët e tij u zbuluan disa muaj më parë. Së pari, postimi famëkeq i Pax-it “Ditën e Babait” që ai bëri tre vjet më parë u zbulua. 19-vjeçari, i cili është adoptuar nga çifti në të kaluarën, kishte shkruar diçka në llogarinë personale në Instagram për Brad Pitt, gjë që dëshmon se ata nuk ishin në marrëdhënie të mira. Në fakt, ndoshta konfirmon edhe atë që Angelina Jolie pretendoi për sjelljen agresive të yllit të Hollivudit ndaj saj, si dhe ndaj fëmijëve të tyre.

Pax Jolie-Pitt shkroi në ditën e babait “Gëzuar ditëlindjen, o njeri i tmerrshëm, polic i klasit botëror…” duke iu referuar Brad Pitt.

Në një histori në Instagram, të cilën Pax e fshiu menjëherë, por Daily Mail arriti ta shpëtonte, djali i tij Pete shkroi: “Gëzuar ditën e babait këtij polic të klasit botëror… Herë pas here, ti i vërteton vetes se je një person i tmerrshëm dhe i poshtër. Ju nuk keni asnjë vlerësim apo ndjeshmëri për 4 fëmijët tuaj më të vegjël që dridhen nga frika kur janë para jush. Nuk do ta kuptoni kurrë dëmin që i keni bërë familjes sime sepse nuk jeni në gjendje ta bëni. Ju mund t’i tregoni vetes dhe botës gjithçka që dëshironi, por e vërteta do të dalë një ditë. Pra, gëzuar ditën e baballarëve, o njeri i tmerrshëm…”

Menjëherë pas kësaj, vajza 18-vjeçare e Jolie dhe Pitt, Zahara, u bë virale në internet gjatë një ngjarjeje ku u prezantua si anëtare e vëllazërisë Alpha Kappa Alpha të universitetit. Në një klip që u publikua, ajo prezantoi veten, duke thirrur me krenari: “Unë quhem Zahara Marley Jolie” , pa përmendur askund mbiemrin e babait të saj.

“18-vjeçarja la dukshëm gjysmën e dytë të mbiemrit të saj gjatë prezantimit ”, shkruan Page Six. /ZOOM.AL/