zoom

Aktualitet

Parashikimi i motit për javën e ardhshme,cfarë ndodh me temperaturat

Javën e ardhshme vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike edhe pse me masa ajrore të ftohta. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak ditën e hënë dhe të martë moti parashikohet me kthjellime si dhe vranësira kalimtare.

Ndërsa ditën e mërkurë dhe atë të enjte mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore të lagështa me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave. Në relievet malore në lindje në lartësitë mbi 1200 metër reshje dëbore.

Të premten moti parashikohet përsëri i qëndrueshëm kryesisht me kthjellime e vranësira kalimtare,të cilat në orët e vona të mbrëmjes vijnë përsëri në dendësim.