zoom

Aktualitet

Nuk i bindet Policisë dhe për pak shkakton incident me “Audi” pa targa, nën akuzë 28-vjeçari

Nuk iu bind policisë dhe për pak sa nuk shkaktoi incident, vihet nën akuzë shoferi problematik.

Një 28-vjeçar nga Fieri u ndëshkua me masë administrative prej 70 mijë lekësh të rinj, ndërsa gjatë kontrollit të dokumentacionit të mjetit luksoz, ai nuk i është bindur forcave të rendit.

Kanë qenë disa efektivë policie që e kanë ndaluar mjetin tip “Audi” pa targa. Policia dha edhe njoftim zyrtar për rastin, teksa shoqërohet edhe me pamje nga momenti i tensionuar.

“U largua gjatë kontrollit të dokumentacionit të automjetit, ndëshkohet me masë administrative 70 000 lekë dhe procedohet penalisht për mosbindje ndaj urdhrit të Policisë, 28-vjeçari. Shërbimet e Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Fier dhe ato të Forcës së Posaçme “Shqiponja” i kanë bërë shenjë ndalimi automjetit tip “Audi”, pa targa, që drejtohej nga shtetasi A. A., 28 vjeç, banues në Fier.

Gjatë kontrollit të dokumentacionit të automjetit, ky shtetas është larguar. Menjëherë i janë vënë në ndjekje shërbimet e Policisë të cilët kanë bërë të mundur kapjen dhe shoqërimin e tij”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Në përfundim të veprimeve procedurale, u referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për këtë shtetas, për veprën penale “mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”. /ZOOM.AL/