zoom

Sport

Nga yll në “gomë rezervë”, Eden Hazard i padëshiruar në Madrid! Belgu kërkon të qëndrojë, Reali jo

Drejtuesit e Real Madrid po krijojnë kushtet e duhura në mënyrë që të ndahen nga Eden Hazard në merkaton e verës, duke qenë se belgu nuk po mundet t’i shpëtojë problemeve fizike që e penalizojnë prej mbërritjes së tij në Spanjë.

Megjithatë nga ana tjetër, vetë sulmuesi ka të tjera plane dhe së fundmi sipas asaj që zbulon The Athletic, kërkon të qëndrojë në Madrid deri në verën e vitit 2024, kohë kur i skadon edhe kontrata me madrilenët.

Sipas The Athletic, Hazard dhe stafi i tij kanë biseduar kohët e fundit për të ardhmen e lojtarit duke dalë në konkluzionin se për 32-vjeçarin është më mirë të qëndrojë në kryeqytetin spanjoll.

Vetë Hazard dhe familja e tij ndjehen mirë në Madrid, ndaj për lojtarin ky element është një justifikim më shumë për të mos e mbyllur para kohe kontratën me Los Blancos.

Por ndryshe mendon presidenti Perez, që kërkon të mbyll sa më parë bashkëpunimin me të, pasi nuk është në planet e stafit teknik. /zoom.al/