zoom

Sport

Muriqi ndër më të kërkuarit në merkaton spanjolle

Mallorca ka shprehur interesimin e saj për të mbajtur Vedat Muriqin, i cili ka qenë një pjesë thelbësore në ekip për dy sezonet e fundit. Klubi ka vënë në pah rëndësinë e lojtarit dhe kontributin e tij në suksesin e skuadrës në luftën për të mbetur në La Liga, duke lënë gjithçka në duart e sulmuesit.

Muriqi i është përgjigjur zërave për largimin e tij të mundshëm nga Mallorca me deklarata besnikërie ndaj klubit. Lojtari ka deklaruar se është i lumtur te Mallorca dhe se nuk do të mendojë të largohet nga skuadra.

Pavarësisht deklaratave të Muriqit, ka zëra për interesimin e klubeve të tjera, si Sevilla apo Atlético de Madrid, për nënshkrimin e lojtarit.

, Muriqi e ka bërë të qartë se prioriteti i tij është të qëndrojë në Mallorca dhe se do të ishte i gatshëm të vazhdonte kontratën nëse i jepet mundësia, diçka që do të prishte planet e të dyja skuadrave për të marrë shërbimet e tij për 2024/2025. /ZOOM.AL