zoom

Rajoni

Maqedonia e Veriut, persona të panjohur djegin makinën e drejtorit të Burgut të Idrizovës

Makina zyrtare e Zoran Jovanovskit, drejtorit të burgut “Idrizovë”, u njoftua se pak pas mesnate është përfshirë nga zjarri.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Mihail i Eftihij”, duke zbardhur dita e sotme, prapa shkollës ekonomike, në lagjen “Kisela Voda” të Shkupit.

Shkaqet e zjarrit akoma nuk dihen, teksa MPB-ja punon në zbardhjen e rastit dhe zbulimin e autorit, pasi dyshohet për një akt të qëllimshëm, me shkak detyrën. Nga flakët ka pasur dëme të vogla edhe në pallatin para të cilit mjeti ishte parkuar. /ZOOM.AL/