zoom

Sport

Juventus një “fabrikë kaosi”, trajner i pasigurt dhe lojtarë me valixhet gati

Në verë mund të ketë shumë lamtumira nga Juventusi. Siç shkruhet prej kohësh në media, po bien “sirenat”  për Gleison Bremer dhe Dean Huijsen në javët e fundit dhe gjithçka do të varet nga propozimet që do të arrijnë në tryezën e Juventusit.

Në pritje për të kuptuar se si do të shkojnë negociatat për rinovimet e Federico Chiesa dhe Dusan Vlahovic, një temë e nxehtë është ajo e Adrien Rabiot.  Francezi dhe Juventus do të diskutojnë në fund të sezonit, me “divorcin” që mbetet një hipotezë e mundshme. Edhe Allegri nuk jep më siguri dhe tensionet mes palëve janë rikthyer.

Sa i takon Weston McKennie, prej javësh palët po bisedojnë rinovimin e kontratës, me firmën që nuk ka ardhur ende. Një vit para fundit të marrëveshjes, nuk mund të përjashtohet lamtumira, me amerikanin që do ishte i lumtur me një kalim në Premier League.

E njëjta situatë edhe për Samuel Iling Junior, të dy këto shitjen  mund të sjellin të paktën 30-35 milionë euro në arkën e bardhezinjve, shifër kjo e konsiderueshme. Moise Kean nuk ka gjasa të qëndrojë, ndërsa pas dy sezonesh në Itali të njëjtën rrugë mund të ndjekë edhe Filip Kostic. /ZOOM.AL/