zoom

Lajme

“Jam i varrosur” – Graciano shpërthen ndaj Erjolës. Moderatorja njofton largimin të shtunën?

Erjola dhe Graciano vijojnë me përplasjen mes tyre për temën e ngacmimit të Romeos ndaj moderatores.

Pasi deklaroi për herë të parë të martën se Romeo e ka ngacmuar dhe i ka kërkuar lidhje, prej katër ditësh marrëdhënia mes Erjolës dhe Gracianos është në krizë dhe e karakterizuar nga debatet.

Sot, Graciano e akuzoi Erjolën se duke mohuar atë që, sipas tij ia ka treguar vetë, e ka nxjerrë mashtrues dhe i ka dhënë fund karrierës së tij.

Nga ana tjetër, Erjola i kërkoi Gracianos të mos e vazhdojë më këtë bisedë deri të shtunën, duke lënë dyshime se nesër do të njoftojë largimin nga shtëpia.

Debati mes tyre:

Graciano: Ti më ke bërë dëmin mua duke më nxjerrë mashtrues.

Erjola: Ke hedhur akuza.

Graciano: Jo për ty, unë kam bërtitur fort këtu se çfarë vlerash ke ti.

Erjola: Unë të kërkoj të lutem të mos diskutohet më.

Graciano: Kurse unë të kërkoj ta pranosh si është dhe kaq. Nuk të kam thënë asnjëherë që je femër e poshtër, nuk kam thënë asnjëherë që futesh mes çifteve dhe unë të njoh, ti nuk e bën. Ti ngrihesh me prime dhe më thua mua ti do të godasësh këtë me mashtrime, jam unë mashtruesi? A kam të drejtë të dridhem unë nga kjo situatë?

Erjola: Graciano, unë të kërkoj të mos ta hapim më se jam keq.

Graciano: Unë jam shkatërruar nga mospranimi jot që më quajte mashtrues kur është e vërtetë.

Erjola: Edhe mua më ke vënë mbi shpinë një barrë.

Graciano: Çfarë të kam vënë?

Erjola: Pse hedh budallallëqe në ajër?

Graciano: Nuk të akuzova për asnjë gjë o shpirt.

Erjola: E fundit kjo vetëm këto dy ditë, të lutem deri të shtunën.

Graciano: Unë jam njeri dhe të respektoj, por ta dish nga ty jam i varrosur.

Erjola: Unë jam.

Graciano: Unë ty nuk të bëra asnjë gjë. Nuk dua të të shoh kurrë keq ta dish edhe pse ti mua duke më thënë jo të vërtetën dhe duke mos pranuar një gjë kot, mua më rrezikon karrierën. E di si dukem unë? Sikur vij këtu, rrej dhe shpik.

Erjola: Po për çfarë hapen katër ditë të njëjtat gjëra?

Graciano: Ok deri të shtunën nuk do e diskutoj më, por ta dish që jam i varrosur nga ty, faleminderit.