zoom

Aktualitet

I dehur në timon, përplasi 3 mjete dhe u largua nga vendngjarja, arrestohet gardisti

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka vendosur në pranga një punonjës garde, i cili në gjendje të dehur ka përplasur 3 makina të parkuara dhe është larguar nga vendngjarja.

Në pranga ka rënë 49 vjeçari me iniciale A.LL., me detyrë Trupë Shërbimi. Ngjarja ndodhi rreth orës 20:00, ku gardisti duke udhëtuar me automjetin e tij në vendin e quajtur Kryqëzimi i Porcelanit, rruga “Zini Sako” ka dëmtuar tre automjete të parkuara dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Pasi u kap nga policia u shoqërua në Komisariatin e Policisë Nr. 4, ku nga veprimet proceduriale ka rezultuar nën efektin e alkoolit.

Njoftimi i AMP:

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka arrestuar në flagrancë punonjësin e Gardës së Republikës Inspektor A.LL., 49 vjeç, me detyrë Trupë Shërbimi.

Arrestimi u krye pasi rreth orës 20:00, duke udhëtuar me automjetin e tij në vendin e quajtur Kryqëzimi i Porcelanit, rruga “Zini Sako” ka dëmtuar tre automjete të parkuara dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Pasi është kapur është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr. 4, ku nga veprimet proceduriale ka rezultuar nën efektin e alkoolit.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë për veprat penale “Drejtimi i automjetit nën ndikimin e alkoolit” dhe “Largim nga vendi aksidentit”.