zoom

Kosova

Haradinaj shkon për ngushëllim te familja e “Raketës”, takon dhe babanë e Hashim Thaçit

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Daut Haradinaj, ka bërë sot homazhe pranë varrit dhe familjes së bashkëluftëtarit të tij, Xhavit Ferizit, i njohur me nofkën “Raketa”.

“Raketa” ishte edhe truprojë i ish-presidentit Hashim Thaçi.

Babai i këtij të fundit, Haxhi Thaçi, pati një përshëndetje të ngrohtë me Haradinajn, kur u kryqëzua në ngushëllim te familja e Ferizit.

Ish-presidenti Thaçi dërgoi kurora lulesh ditën e varrimit të “Raketës” me mbishkrimin “Nuk më prite edhe pak Raketë”. /ZOOM.AL/