zoom

Aktualitet

Gruaja tentoi flijimin me helm pas dhunës dhe keqtrajtoi vajzën, arrestohet 47-vjeçari në Kombinat

Çoi gruan drejt flijimit në tentativë dhe dhunoi vajzën, arrestohet kryefamiljari në kryeqytet.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 6 në Kombinat njoftuan sot se arrestuan shtetasin m,e inicialet G. L., 47 vjeç, banues në Tiranë, pasi dyshohet se ka konsumuar elemente të veprave penale “shkaktimi i vetëvrasjes” dhe “dhuna në familje”.

“Ky shtetas dyshohet se ka ushtruar dhunë të vazhdueshme ndaj bashkëshortes dhe vajzës së tyre, dhe për shkak të dhunës, bashkëshortja ka konsumuar fotoksinë. Ajo ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve”, thanë burime zyrtare.

Teksa hetimet për ngjarjen i vijon prokuroria, kurse i dyshuari u izolua në paraburgim.