zoom

Aktualitet

EMRI/ Qëllohet me armë 27-vjeçari në Velipojë, rrethanat të paqarta

Disa të shtëna me armë zjarri u shënuan mbrëmjen e kësaj të marte në malin e Kolajve në Velipojë dhe për pasojë, një person u plagos.

Sipas policisë, një nga plumbat kapi 27-vjeçarin Emiljano Paloka, i cili pas ngjarjes, u dërgua në spital, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut pëe jetën.

Rrethanat e ngjarjes janë ende të pazbardhura për policinë, ç’ka do të thotë se është ende e paqartë se kush është autori dhe për çfarë arsyesh ka qëlluar.

Grupi hetimor po bën krehjen e zonës dhe po mbledh prova që mund të çojnë në identifikimin e autorit.