zoom

Bota

Dy tërmete njëri pas tjetrit shkundin Korfuzin, forca e lëkundjeve dhe raportimet e para

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur sot Korfuzin, duke shkaktuar panik dhe frikë për paslëkundje në Greqi.

Lëkundjet sizmike u ndjenë rreth orës 07:20 me orën lokale.

Tërmeti ishte i magnitudës 4.7 ballë i shkallës Rihter, por nuk raportohet për dëme në njerëz, teksa priten ekspertimet në terren.

Ky është tërmeti i dytë pasi një tjetër ka goditur ishullin në orën 2 të mëngjesit, dhe kishte një magnitudë prej rreth 3.4 ballë të shkallës Rihter. /ZOOM.AL/